0 POZYCJI
KOSZYK PUSTY
POBIERZ FRAGMENT
Wybierz format pliku:
Pobierz
NOWOŚĆ

Samuraje. Triumf i upadek japońskich wojowników (eBook)

Triumf i upadek japońskich wojowników.

0.00  (0 ocen)
 Sprawdź recenzje
39,99 zł
35,99 zł
Cena zawiera podatek VAT.
Oszczędzasz 4,00 zł
Wysyłka:
online
Dodaj do schowka

Samuraje. Triumf i upadek japońskich wojowników

Nie sposób wyobrazić sobie historii Japonii bez samurajów. W ciągu siedmiuset lat sprawowania rządów odcisnęli na Kraju Kwitnącej Wiśni niezatarte piętno. Kim byli? Nieznającymi strachu wojownikami czy pozbawionymi skrupułów politykami, którzy siłą podporządkowali sobie cały naród i wprowadzili dyktaturę wojskową? A może poetami, filozofami i malarzami, bezgranicznie przywiązanymi do ceremonii parzenia herbaty i zen, tak bardzo z nimi utożsamianego, że postrzeganego jako jeden z ich atrybutów? Leonardo Vittorio Arena śledzi życie publiczne i prywatne samurajów od zawiązania się kasty w II wieku p.n.e. aż do XIX wieku, kiedy tytuły samurajskie zostały zniesione. Wyjaśnia, w jaki sposób ich obecność wpłynęła na dzisiejsze społeczeństwo japońskie. Historia samurajów to opowieść o walkach, intrygach, zdradach, żądzy władzy, fanatyzmie naznaczonym fetyszyzacją miecza, bratobójstwach, perwersjach seksualnych. Ale to także historia duchowości, szczególnej estetyki i... szczodrego miłosierdzia. Z jednej strony kultura, z drugiej sztuki walki – oto dwoiste dziedzictwo samurajów, wojowników i artystów, myślicieli i strategów.

  • Kategorie:
    1. Ebooki i Audiobooki »
    2. Historia i archeologia
  • Redakcja: Aleksandra Żdan, Grażyna Jędrzejec, Irmina Wala-Pęgierska, Jacek Ring, Mirosława Szymańska
  • Język wydania: polski
  • ISBN: 978-83-8151-304-3
  • ISBN druku: 978-83-8151-270-1
  • Liczba stron: 256
  • Sposób dostarczenia produktu elektronicznego
    Produkty elektroniczne takie jak Ebooki czy Audiobooki są udostępniane online po uprzednim opłaceniu (PayU, BLIK) na stronie Twoje konto > Biblioteka.
    Pliki można pobrać zazwyczaj w ciągu kilku-kilkunastu minut po uzyskaniu poprawnej autoryzacji płatności, choć w przypadku niektórych publikacji elektronicznych czas oczekiwania może być nieco dłuższy.
    Sprzedaż terytorialna towarów elektronicznych jest regulowana wyłącznie ograniczeniami terytorialnymi licencji konkretnych produktów.
  • Ważne informacje techniczne
  • Minimalne wymagania sprzętowe:
    • procesor: architektura x86 1GHz lub odpowiedniki w pozostałych architekturach
    • Pamięć operacyjna: 512MB
    • Monitor i karta graficzna: zgodny ze standardem XGA, minimalna rozdzielczość 1024x768 16bit
    • Dysk twardy: dowolny obsługujący system operacyjny z minimalnie 100MB wolnego miejsca
    • Mysz lub inny manipulator + klawiatura
    • Karta sieciowa/modem: umożliwiająca dostęp do sieci Internet z prędkością 512kb/s
  • Minimalne wymagania oprogramowania:
    • System Operacyjny: System MS Windows 95 i wyżej, Linux z X.ORG, MacOS 9 lub wyżej, najnowsze systemy mobilne: Android, iPhone, SymbianOS, Windows Mobile
    • Przeglądarka internetowa: Internet Explorer 7 lub wyżej, Opera 9 i wyżej, FireFox 2 i wyżej, Chrome 1.0 i wyżej, Safari 5
    • Przeglądarka z obsługą ciasteczek i włączoną obsługą JavaScript
    • Zalecany plugin Flash Player w wersji 10.0 lub wyżej.
  • Informacja o formatach plików:
    • PDF - format polecany do czytania na laptopach oraz komputerach stacjonarnych.
    • EPUB - format pliku, który umożliwia czytanie książek elektronicznych na urządzeniach z mniejszymi ekranami (np. e-czytnik lub smartfon), dając możliwość dopasowania tekstu do wielkości urządzenia i preferencji użytkownika.
    • MOBI - format zapisu firmy Mobipocket, który można pobrać na dowolne urządzenie elektroniczne (np.e-czytnik Kindle) z zainstalowanym programem (np. MobiPocket Reader) pozwalającym czytać pliki MOBI.
    • Audiobooki w formacie MP3 - format pliku, przeznaczony do odsłuchu nagrań audio.
  • Rodzaje zabezpieczeń plików:
    • Watermark - (znak wodny) to zaszyfrowana informacja o użytkowniku, który zakupił produkt. Dzięki temu łatwo jest zidentyfikować użytkownika, który rozpowszechnił produkt w sposób niezgodny z prawem.
    • Brak zabezpieczenia - część oferowanych w naszym sklepie plików nie posiada zabezpieczeń. Zazwyczaj tego typu pliki można pobierać ograniczoną ilość razy, określaną przez dostawcę publikacji elektronicznych. W przypadku zbyt dużej ilości pobrań plików na stronie WWW pojawia się stosowny komunikat.
    Więcej informacji o publikacjach elektronicznych
WPROWADZENIE
ROZDZIAŁ I. YOSHITSUNE, ZASZCZUTA BESTIA
ROZDZIAŁ II. MASASHIGE: PARTYZANT CESARZA GODAIGO
ROZDZIAŁ III. WROGOWIE NA ŻYCIE I ŚMIERĆ
ROZDZIAŁ IV. KAMIKAZE NA MORZU
ROZDZIAŁ V. NOBUNAGA: GŁÓD WŁADZY
ROZDZIAŁ VI. NAJWIĘKSZY KAMPAKU JAPONII
ROZDZIAŁ VII. KRONIKA DWÓCH INWAZJI
ROZDZIAŁ VIII. HERBATKA Z HIDEYOSHIM
ROZDZIAŁ IX. IEYASU, SUZEREN
ROZDZIAŁ X. SHIMABARA: CHRZEŚCIJAŃSKA REWOLTA
ROZDZIAŁ XI. MUSASHI, NADCZŁOWIEK
ROZDZIAŁ XII. ZEMSTA WOLNYCH LUDZI
ROZDZIAŁ XIII. OSTATNI SAMURAJ
BIBLIOGRAFIA
GLOSARIUSZ
KALENDARIUM
SZCZEGÓŁOWE KALENDARIUM

Inne z serii

Inne z kategorii

Inne wydawcy

Inni Klienci oglądali również

31,41 zł 34,90 zł
Do koszyka

Sven Hannawald. Triumf. Upadek. Powrót do życia

Sukces ma swoją cenę. Czasami zbyt wysoką. Kilkadziesiąt milionów osób wstrzymało oddech. 6 sekund rozbiegu, kluczowe 0,3 sekundy na wybicie, 6 sekund lotu. 131,5 metra. Czwarte zwycięstwo w czwartym konkursie Turnieju Czterech Skoczni. P...
23,13 zł 34,90 zł
Do koszyka

Ostatni samuraj

Generał Sławomir Petelicki, twórca jednostki specjalnej GROM w oczach rodziny, przyjaciół i podwładnych.Kilkanaście wyjątkowych, nigdy wcześniej nie publikowanych rozmów o generale Petelickim. Poznajemy generała jako nastolat...
26,91 zł 29,90 zł
Do koszyka

Ostatni samuraj

Generał Sławomir Petelicki, twórca jednostki specjalnej GROM w oczach rodziny, przyjaciół i podwładnych. Kilkanaście wyjątkowych, nigdy wcześniej nie publikowanych rozmów o generale Petelickim. Poznajemy generała jako nastolatka, n...
14,03 zł 16,50 zł
Do koszyka

Zakochany samuraj

„Zakochany samuraj” to powieść fantasy, pełna demonów, potworów, mutantów, ale też wspaniały dowód lojalności, obowiązkowości oraz miłości. Sceny brutalnych walk przeplatają się tu ze wspomnieniami przeszłości or...
33,15 zł 39,00 zł
Do koszyka

Wzlot i upadek człowieka nowoczesnego

Esej Jacka Dobrowolskiego to antropologiczny szkic, który stara się odpowiedzieć pytanie, czy starożytne hasło „poznaj samego siebie” jest wciąż aktualne w naszych czasach, zdominowanych przez naukę i technikę. Esej został wyró...
20,63 zł 29,90 zł
Do koszyka

Samuraj i Anioł Stróż

Akcja książki toczy się szpitalu dziecięcym na oddziale onkologicznym, nie jest to jednak smutna opowieść. Jednemu z chłopców ukazuje się Anioł Stróż – dość niezwykły, bowiem za życia był karateką. Przebywanie w jego towarzystwie st...
20,61 zł 34,99 zł
Do koszyka

Spirit Animals. Upadek Bestii. Pazur żbika. Tom 6

Kolejny tom bestsellerowej serii książek dla młodych fanów fantasy! Przed czwórką Zielonych Płaszczy, Conorem, Meilin, Abeke i Rollanem kolejne wyzwania. Muszą oczyścić się z zarzutów zdrady, by ocalić swoje życie. Czy uda im się przekon...
24,86 zł 39,90 zł
Do koszyka

Triumf ciemności

Pierwszy tom sagi obnażającej skrywane tajemnice II wojny światowej! Powieść dla fanów Indiany Jonesa, „Kodu Leonarda da Vinci” i powieści szpiegowskich w klimacie Johna Le Carré! Rok 1938. Europa stoi nad przepaścią, nad świat...
27,68 zł 39,99 zł
Do koszyka

Extraordinary X-Men Upadek królestw tom 3

Trzeci tom przygód X-Men z serii wydawniczej Marvel NOW! 2.0.Colossus sieje zniszczenie na całej Ziemi. Iceman i Nightcrawler starają się go zatrzymać, ale wszystko wskazuje na to, że jedynie Apocalypse jest w stanie to zrobić. W zam...

Recenzje

DODAJ RECENZJĘ
Nikt nie dodał jeszcze recenzji. Bądź pierwszy!
 
Uwaga: Nasze strony wykorzystują pliki cookies.
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych. Mogą też stosować je współpracujące z nami firmy badawcze. W programie służącym do obsługi Internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce Prywatności.