O firmie1. Lideria.pl to:

- Doświadczenie - jesteśmy jedną z najdłużej działających księgarni w Internecie. Istniejemy od 1998 roku i w rankingu najlepszych sklepów internetowych (organizowanym przez Money.pl i WPROST) przeważnie zajmujemy miejsce w pierwszej dziesiątce.

- Stabilność i wiarygodność - Lideria należy do Grupy PWN. Sklep Lideria.pl jest prowadzony przez firmę Ravelo Sp. z o.o. Błyskawiczną obsługę logistyczną zapewnia nam Centrum Logistyczne w Strykowie.

- Dbałość o Klienta - zadowolenie Kupujących jest dla nas priorytetem. Nasze wieloletnie doświadczenie gwarantuje najwyższą jakość obsługi Klienta, a każdą reklamację rozpatrujemy z poczuciem pełnej odpowiedzialności.

- Najlepsza oferta - ceny naszych towarów zawsze są niższe od cen detalicznych o kilkanaście %, co najmniej raz w tygodniu organizujemy dodatkowe akcje promocyjne i wtedy wybrane towary można kupić u nas kilkadziesiąt % taniej.
Koszty przesyłek są wyjatkowo atrakcyjne, a przy zakupach na określoną kwotę - wysyłamy paczki na nasz koszt.
Nasza oferta książkowa jest w tej chwili największa na rynku. Oprócz książek, oferujemy szeroki wybór filmów i wydawnictw muzycznych, a także zabawki i produkty mutlimedialne.
Wszystkie sprzedawane przez nas produkty są nowe.
Bezpłatny odbiór osobisty na terenie Warszawy i w księgarniach partnerskich PWN.

- Rozwój - nieustannie pracujemy nad tym, by się rozwijać i poszerzać naszą ofertę tak, aby zakupy w naszym sklepie były maksymalnie satysfakcjonujące. W styczniu 2014r. Lideria połączyła swoje siły z serwisem dla miłosników książek BiblioNETka - dzięki czemu w naszym serwisie pod wybranymi tytułami mogą Państwo znaleźć wyczerpujące recenzje i poznać opinie innych czytelników.


2. Dane ewidencyjne

Ravelo Sp. z o.o.
NIP: 525-25-43-576
KRS: 0000442101


3. Wyróżnienia i nagrody - ranking najlepszych sklepów internetowych organizowany od 2005 roku przez Money.pl i WPROST.

Edycja 6 - rok 2011
W kategorii KULTURA I ROZRYWKA zajmujemy 8 miejsce. Organizatorzy rankingu podają:
"Money.pl po raz szósty, w tym roku z Gazetą Wyborczą i serwisem wyborcza.biz, wziął pod lupę ponad 100 największych i najpopularniejszych sklepów internetowych. Sprawdziliśmy nie tylko wielkość asortymentu, sposoby płatności i dostarczania towaru, ale także elastyczność sklepów i to, jak dbają o klientów. W sumie każdy z e-sklepów analizowaliśmy pod kątem 60 kryteriów."

Lideria otrzymuje 52,50 punktów co plasuje nas na 8 pozycji.


Edycja 5 - rok 2010
W kategorii KSIĄŻKI zajmujemy 9 miejsce. Organizatorzy rankingu podają:
"Jak co roku dziennikarze portalu Money.pl i tygodnika Wprost wzięli pod lupę przeszło 100 największych i najpopularniejszych sklepów internetowych w Polsce. Zbadaliśmy każdy z nich pod kątem 60 kryteriów, które naszym zdaniem mają największe znaczenie dla potencjalnych klientów i na tej podstawie wybraliśmy te najlepsze, najlepiej zorganizowane, dysponujące najciekawszą ofertą i najbardziej dbające o swoich klientów."
Oraganizator objaśnia przyjęte tym razem kryteria oceny:
"Warunkiem uczestnictwa w rankingu była podobnie jak w poprzednich latach - popularność sklepu wśród internautów. Z każdej kategorii monitorowanej w ramach Megapanelu, w kategorii e-commerce/sklepy wybraliśmy po 15 sklepów, które w ciągu roku poprzedzającego badanie odwiedziła największa liczba osób.... "

Lideria otrzymuje 54,5 punkty co plasuje nas na 9 pozycji.


Edycja 4 - rok 2009
W kategorii KSIĄŻKI zajmujemy 6 miejsce. Organizatorzy rankingu podają:
"W internetowych księgarniach najwyżej ze wszystkich badanych branż oceniliśmy - często niekonwencjonalne - opisy produktów. Od sklepów sprzedających słowo pisane należałoby jednak właśnie tego wymagać.
Na pochwałę, podobnie jak rok temu, zasługuje obsługa klienta. Wszystkie księgarnie odpowiedziały na mailowe pytania w ciągu kilku godzin, a konsultanci wiedzą, czym handlują."
Organizator objaśnia przyjęte tym razem kryteria oceny:
"Warunkiem uczestnictwa w rankingu była w tym roku popularność sklepu wśród internautów. Z każdej kategorii, monitorowanej stale w ramach Megapanelu, w kategorii E-commerce/sklepy wybraliśmy po 15 sklepów, które w ciągu roku poprzedzającego badanie odwiedziła największa liczba osób."

Lideria otrzymuje 63 punkty co plasuje nas na 6 pozycji.


Edycja 3 - rok 2008
W kategorii KSIĄŻKI zajmujemy 2 miejsce. Organizatorzy rankingu podają:
"W tej kategorii poziom jest najbardziej wyrównany. Zwycięzca wyprzedził trzy kolejne księgarnie o dwa punkty, a na podium zmieściły się aż cztery sklepy. Sprzedawcy książek, na tle wszystkich ocenianych branż przykładają największą uwagę do jakości opisów oferowanych towarów. Wysoko oceniliśmy też jakość obsługi klienta - błyskawiczne odpowiedzi na maile i fachowe odpowiedzi na infoliniach...."

Lideria otrzymuje 76 punktów co plasuje nas na 2 pozycji.


Edycja 2 - rok 2006
W kategorii KSIĄŻKI zajmujemy 5 miejsce. Organizatorzy rankingu podają:
"Punkty przyznawaliśmy w dwóch kategoriach: funkcjonalność i ergonomia. W każdej z nich sklep mógł uzyskać maksymalnie 100 punków. Łączna ocena sklepu to suma 75 proc. punktów za funkcjonalność i 25 proc. punktów za ergonomię..."

Lideria otrzymuje 49,75 punktów co plasuje nas na 5 pozycji.


Edycja 1 - rok 2005
W kategorii KSIĄŻKI zajmujemy 10 miejsce. Organizatorzy rankingu podają:
"W Polsce działa około 1000 internetowych sklepów. Nie wszystkie jednak mają dobrą renome..." A następnie wyjaśniają jak powstał ranking: "Wybraliśmy 206 najpopularniejszych polskich sklepów internetowych. O wyborze decydowała liczba użytkowników lub pozycja w wyszukiwarkach i porównywarkach cenowych. Grupa badaczy oceniła wybrane sklepy, każdy pod kątem 51 cech. Łącznie wprowadzono do arkusza kalkulacyjnego 10 506 ocen!"

Lideria otrzymuje 57,0 punktów co plasuje nas na 10 pozycji.


4. Połączenie Liderii i BiblioNETki

Zarząd spółki Lideria.pl razem z zarządem spółki BiblioNETka.pl podpisał w dniu 31.01.2014 r. plan połączenia obu spółek.


5. Połączenie Liderii i Ravelo

Zarząd spółki Lideria.pl razem z zarządem spółki Ravelo podpisał w dniu 19.03.2014 r. plan połączenia obu spółek.


Księgarnia internetowa Lideria.pl - prowadzona przez: Ravelo Sp. z o.o., ul. Daimlera 2, 02-460 Warszawa. Wpis do Rejestru Przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy Wydział XII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000442101.